“Provokon” Çavusoglu: Greqia nuk arrin dot epërsinë për çështjen ndaj nuk vjen në bisedime

Deklaratat më të fundit nga Ministri i Jashtëm turk Mevlut Cavusoglu, kanë provokuar edhe njëherë politikën greke, kështu shkruajnë mediat fqinje pas deklaratës së ministrit turk. Ministri i jashtëm Cavusoglu ka deklaruar se: “Kohët e fundit, Greqia e ka bërë të qartë se nuk është në favor të dialogut, duke thënë” jo “për të gjithë iniciativat si të NATO ashtu edhe të BE. Ne kemi mbështetur të gjitha iniciativat dhe e kemi bërë të qartë se jemi të hapur për dialog,” tha Tsavousoglou. Më tej Cavusoglu shtoi se: “Në deklaratën tonë, ne theksuam edhe një herë se mbështesim propozimin e...