ejona

A ta merrte mendja se çfarë bëhej për Luizin jashtë? Ja si përgjigjet Kiara

E dashuria e Luizit Kiara Tito është shprehur e habitur me famën e Luizit jashtë shtëpisë. Ajo ka kaluar vetem pak ore jashte dhe po sheh nga afer popullaritetin. “E dija që kishte krijuar popullaritet për shkak të dronave që kishin ardhur, por jo në këto përmasa. Nuk e dija që kishte pasur edhe një protestë për të. Ai e meriton plotësisht adhurimin dhe pëlqimin nga publiku”, tha Kiara për FanClub.

Continue reading...

Nuk iu shemb asnjë pallat, shpërthen ndërtuesi turk: Para tërmetit më vunë gjobë se ishin të shëmtuara (VIDEO)

Dy tërmetet shkatërrues në Turqi bënë që ndërtesat e bukura të kompanive ndërtuese të binin përtokë dhe të vërtetonin se nuk ishin gjë tjetër veçse fasada, pa asnjë siguri minimale për jetën e qytetarëve. Në mediat vendase po bën xhiro deklarata e një prej ndërtuesve, i cili tha se asnjë nga ndërtesat e tij nuk u prish në Malatya. Ai u shpreh se më herët kishte marrë një gjobë prej 300 miliardë lirash për shkak se pallatet e ndërtuara nga ai ishin të shëmtuara. “Atë kohë më vendosën gjobë prej 300 miliardë lirash. Tani po marrin në telefon dhe po...

Continue reading...

Amos Zaharia zbulon ‘prapaskenat’ e BigBrother ja kush do e fitoj

Megjithëse është eliminuar nga “Big Brother Vip”, Amos Zaharia vijon të jetë aktiv me intervistat dhe deklaratat e tij. Në një intervistë të dhënë gjatë ditës së sotme aktori tregoi se u “dorëzua” nga loja në momentin që sipas tij, kuptoi që “lufta” e tij për parimet nuk po dëgjohej. Ai tregoi se ka tentuar disa herë të largohet nga shtëpia, por është “ndaluar” nga produksioni. “Kam shkuar në dhomën e rrëfimit disa herë dhe kam thënë “dua të dal, nuk rri dot më”. Por, aty ke një produksion që të sheh si një investim dhe përpiqet të të mbajë...

Continue reading...

Provokohet nga të gjithë, Luizi po mendon largimin nga “BBV”?

E cilësojnë si “luan” fansat jashtë, por Luizi duket se është lodhur nga situatat dhe provokimet që po merr çdo ditë nga të gjithë, përfshirë edhe produksionin, në “Big Brother VIP”. Madje Luizi po mendon largimin. Në një bisedë me Kiarën, ai deklaroi se nuk duron dot më pasi i ka të gjithë kundër dhe është i vetëm përballë tyre. Luizi u shpreh se nuk është i pathyeshëm dhe i paprekshëm dhe se 3 muaj qëndrim janë shumë. “Dua të dal për Zotin. Nuk besoj se e fitoj kështu që… Do duroj sa do duroj, por s’mban më. Të gjithë...

Continue reading...

Foto e Olti Currit bëri që ndjekësit të gjejnë (ndoshta) personin e Kiarës jashtë shtëpisë

Në një ditë të diele,ku pjesa më e madhe e njerëzve janë pushim dhe bëjnë plane me familjen apo shoqërinë,nuk mendojnë për asgjë përveç relaksit. Por,opinionisti dhe gazetari Olti Curri ja arriti të zgjojë gjithë ‘gjumashët’ e ditës së dielë më një story në Instagram.Ai postoi gjysmën e trupit të Kiarës me një xhup-jelek jeshil dhe gjysmën e një personi tjetër me të njëjtin xhup por dallohet që është mashkull. Ai është pjesë e estradës por quhet Mozzik.Kaq u desh dhe fanatikët e internetit e llogaritën ditë pune edhe të dielën e kështu përveshën mëngët dhe filluan të plotësonin puzzel-in...

Continue reading...

“Zihen dy vetë, fiton një i tretë”, Armaldo: Amos do ta mbajë mirë me të gjithë

Amos Zaharia dhe Olta Gixhari prej ditës së parë kanë ndenjur pranë njëri-tjetrit, kjo për shkak të miqësisë që kanë jashtë, duke qenë se ndajnë edhe të njëjtin profesion. Në shumë prej situatave që janë zhvilluar në shtëpi, Amos e ka mbështetur gjithmonë Oltën. Ndërsa në debatin që ajo pati sot me Luizin, Amos nuk ndërhyu fare, por shkoi i tha Luizit që nuk mund ta ofendosh në atë lloj mënyre një person. Duke qenë në mes të dy “zjarreve”, Amos nuk po dinë se ku të pozicionohet. Për këtë arsye, Armaldo, Efi, Kiara dhe Valbona, komentuan qëndrimin e tij....

Continue reading...

Çfarë i tha Luizi – Maestros që i’a ndryshoi gjendjen emocionale në moment?

Luiz Ejlli dhe Maestro janë një nga banorët që kalojnë më bukur brenda shtëpissë së Big Brother Vip Albania, ku pasi rrinë shumë bashkë Maestro shpesh është kritikuar së është në grupin e Luizit. Por, ata të dy duket se i lidhi edhe njohja nga jashtë ku ishte Luizi mbrëmë që tregoi se kanë kënduar bashkë në Eurovision para 17 viteve kur Luizi e përfaqësoi Shqipërinë atje, shkruan InfoKosova. Mbrëmë, Maestro dukej i mërzitur pasi është i nominuar bashkë me Luizin dhe Efin ndërsa tha se është me konkurrentë të fortë në nominim dhe mendon se do të dalë nga...

Continue reading...

Pas sherrit të fortë mbrëmë, Kiara i bën premtimin e madh Luizit: Do të bëj të lumtur kur të dalim nga këtu

Që në fillim të “Big Brother VIP2”, Luiz Ejlli ka shprehur një pëlqim për Kiara Titon. Me kalimin e ditëve brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri, duket se ndjenjat e këngëtarit ndaj moderatores po rriten gjithnjë e më shumë. Nga ana tjetër, Kiara i qëndron pranë, i ka shprehur një pëlqim, por Luizi kërkon më shumë. Prej disa javësh ai dëshiron ta puthë atë, por Tito nuk është ende e vendosur për këtë hap. Gjatë ditës së djeshme ata të dy kanë pasur debate të ndryshe, ku Ejlli u shpreh se do të distancohet prej saj. Por kjo gjë...

Continue reading...

“O lepurush, o frikacak”: Plas debati mes Luizit dhe Armaldos

Luizi dhe Armaldo debatuan me tone të ashpra këtë mëngjes. “Lepurush”, “Frikacak”, “Ti je lepur”, ishin disa nga epitetet që u përdorën gjatë debatit të tyre. Armaldo i tha Luizit që të merret me banorët dhe jo me të, dhe se ai ka frikë. Por, Luizi i tha Armaldos se personi që ka frikë është ai, sepse nuk ulet përballë tij për të diskutuar. Luizi i tha banorëve se Armaldo është frikacak dhe se dridhet kur flet me të. Duke folur nga dera e shtëpisë, Armaldo i tha Luizit se atë e ka dobësuar shumë Kristi dhe Olta. Luizi i...

Continue reading...

I bëri të gjithë të qajnë me historinë prekëse, Eni tregin biseden telefonike me të atin

Eni Tare ishte banori i ele minuar dje nga shtëpia e “Big Brother VIP”, megjithatë ai arriti që të linte “shenjën” e tij në program falë guximit për të rrëfyer para publikut historinë e vështirë të familjes. Yesterday, she was eliminated from “Big Brother”, Eni reveals what penalized her in the house: Here’s what the residents expected – Gossip Kështu, Eni tregoi si prindërit e tij ishin ndarë, për shkak të babait të alk oolizuar, ndërsa mes lotësh takoi mamanë e tij dhe deklaroi se edhe të atin e kishte falur pavarësisht asaj që kishte ndodhur. Sot i ftuar në...

Continue reading...