Lajme

Nuk iu shemb asnjë pallat, shpërthen ndërtuesi turk: Para tërmetit më vunë gjobë se ishin të shëmtuara (VIDEO)

Dy tërmetet shkatërrues në Turqi bënë që ndërtesat e bukura të kompanive ndërtuese të binin përtokë dhe të vërtetonin se nuk ishin gjë tjetër veçse fasada, pa asnjë siguri minimale për jetën e qytetarëve. Në mediat vendase po bën xhiro deklarata e një prej ndërtuesve, i cili tha se asnjë nga ndërtesat e tij nuk u prish në Malatya. Ai u shpreh se më herët kishte marrë një gjobë prej 300 miliardë lirash për shkak se pallatet e ndërtuara nga ai ishin të shëmtuara. “Atë kohë më vendosën gjobë prej 300 miliardë lirash. Tani po marrin në telefon dhe po...

Continue reading...

Amos Zaharia zbulon ‘prapaskenat’ e BigBrother ja kush do e fitoj

Megjithëse është eliminuar nga “Big Brother Vip”, Amos Zaharia vijon të jetë aktiv me intervistat dhe deklaratat e tij. Në një intervistë të dhënë gjatë ditës së sotme aktori tregoi se u “dorëzua” nga loja në momentin që sipas tij, kuptoi që “lufta” e tij për parimet nuk po dëgjohej. Ai tregoi se ka tentuar disa herë të largohet nga shtëpia, por është “ndaluar” nga produksioni. “Kam shkuar në dhomën e rrëfimit disa herë dhe kam thënë “dua të dal, nuk rri dot më”. Por, aty ke një produksion që të sheh si një investim dhe përpiqet të të mbajë...

Continue reading...

Provokohet nga të gjithë, Luizi po mendon largimin nga “BBV”?

E cilësojnë si “luan” fansat jashtë, por Luizi duket se është lodhur nga situatat dhe provokimet që po merr çdo ditë nga të gjithë, përfshirë edhe produksionin, në “Big Brother VIP”. Madje Luizi po mendon largimin. Në një bisedë me Kiarën, ai deklaroi se nuk duron dot më pasi i ka të gjithë kundër dhe është i vetëm përballë tyre. Luizi u shpreh se nuk është i pathyeshëm dhe i paprekshëm dhe se 3 muaj qëndrim janë shumë. “Dua të dal për Zotin. Nuk besoj se e fitoj kështu që… Do duroj sa do duroj, por s’mban më. Të gjithë...

Continue reading...

Foto e Olti Currit bëri që ndjekësit të gjejnë (ndoshta) personin e Kiarës jashtë shtëpisë

Në një ditë të diele,ku pjesa më e madhe e njerëzve janë pushim dhe bëjnë plane me familjen apo shoqërinë,nuk mendojnë për asgjë përveç relaksit. Por,opinionisti dhe gazetari Olti Curri ja arriti të zgjojë gjithë ‘gjumashët’ e ditës së dielë më një story në Instagram.Ai postoi gjysmën e trupit të Kiarës me një xhup-jelek jeshil dhe gjysmën e një personi tjetër me të njëjtin xhup por dallohet që është mashkull. Ai është pjesë e estradës por quhet Mozzik.Kaq u desh dhe fanatikët e internetit e llogaritën ditë pune edhe të dielën e kështu përveshën mëngët dhe filluan të plotësonin puzzel-in...

Continue reading...

“Zihen dy vetë, fiton një i tretë”, Armaldo: Amos do ta mbajë mirë me të gjithë

Amos Zaharia dhe Olta Gixhari prej ditës së parë kanë ndenjur pranë njëri-tjetrit, kjo për shkak të miqësisë që kanë jashtë, duke qenë se ndajnë edhe të njëjtin profesion. Në shumë prej situatave që janë zhvilluar në shtëpi, Amos e ka mbështetur gjithmonë Oltën. Ndërsa në debatin që ajo pati sot me Luizin, Amos nuk ndërhyu fare, por shkoi i tha Luizit që nuk mund ta ofendosh në atë lloj mënyre një person. Duke qenë në mes të dy “zjarreve”, Amos nuk po dinë se ku të pozicionohet. Për këtë arsye, Armaldo, Efi, Kiara dhe Valbona, komentuan qëndrimin e tij....

Continue reading...

I bëri të gjithë të qajnë me historinë prekëse, Eni tregin biseden telefonike me të atin

Eni Tare ishte banori i ele minuar dje nga shtëpia e “Big Brother VIP”, megjithatë ai arriti që të linte “shenjën” e tij në program falë guximit për të rrëfyer para publikut historinë e vështirë të familjes. Yesterday, she was eliminated from “Big Brother”, Eni reveals what penalized her in the house: Here’s what the residents expected – Gossip Kështu, Eni tregoi si prindërit e tij ishin ndarë, për shkak të babait të alk oolizuar, ndërsa mes lotësh takoi mamanë e tij dhe deklaroi se edhe të atin e kishte falur pavarësisht asaj që kishte ndodhur. Sot i ftuar në...

Continue reading...

Meta takohet me Albano Bogdon: Kënaqësi kur dëgjon kritika nga një artist me shpirt të lirë

Lideri i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, është takuar sot me aktorin e njohur të humorit Albano Bogdo. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Meta, përmes një postimi në rrjetet sociale, ku sipas Metës, takimi ka pasur edhe kritika. “Kënaqësi kur dëgjon ide, por sidomos kritika, nga një artist me shpirt të lirë. Albano Bogdo nuk është vetëm një aktor shumë i dashur humori, por dhe një qytetar i angazhuar në mbrojtje të interesit publik”, shkruan Meta.

Continue reading...

Trondit themeluesi i Partisë Demokratike, nxjerr zbulur Sali Berishën

Bardhyl Reso, ndër themeluesit e Partisë Demokratike, beson se Sali Berisha është shkëlqimi dhe fundi i PD!  Reso tha se Berisha po bën përpjekjet e fundit për të mbrojtur familjen, nga pasojat e non gratës. “Sali Berisha asnjëherë nuk e ka lënë PD. Ai ka qenë de juro apo de fakto kryetar i PD. Të tjerat, janë lojëra fjalësh dhe politike. Është një fatkeqësi e madhe që drejtimin e PD, që konsiderohet një parti e djathtë, e ka marrë një ish-bolshevik. Një nga arsyet që Berisha u rikthye zyrtarisht në PD, është mbrojtja e familjes së tij. Berisha tashmë për...

Continue reading...

Vuçiç përfshin Kosovën në betimin si president: Do të përpiqem ta ruaj si pjesë të Serbisë

Aleksandar Vuçiç është betuar si president i Serbisë, duke filluar mandatin e tij të dytë presidencial, pas zgjedhjeve të 3 prillit ku fitoi raundin e parë të zgjedhjeve të rregullta presidenciale me 58,59 për qind të votave. Vuçiç, duke mbajtur dorën e djathtë mbi Kushtetutën e Serbisë dhe Ungjillin e Miroslavit, librin më të vjetër serb, shqiptoi tekstin e betimit ku përfshihet edhe Kosova. Ndërkohë që Kosova është shtet i pavarur, Vuçiç thotë se do të përpiqet ta ruajë atë si pjesë të Serbisë. “Betohem se do t’i kushtoj të gjitha përpjekjet e mia për ruajtjen e sovranitetit dhe të...

Continue reading...

Spiropali poezi Berishës: Më lejoni t’ju lexoj dedikimin (VIDEO)

Ministrja për Marrëdhëniet dhe Parlamentin, Elisa Spiropali, në replikën e saj me ish-kryeministrin Sali Berisha i ka dedikuar atij një poezi të Luan Myftiut i titulluar “Monologu i Pendesës”. Në fjalën e saj Spiropali duke iu drejtuar Berishës, tha se vetëm do të lexojë poezinë, pasi ajo i thotë të gjitha, dhe e përshkruan siç është në të vërtetë. Video:

Continue reading...