Numër tepër i lartë i të infektuarve me koronavirus në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se në 24 orët e fundit nga 1.971 testime janë regjistruar 188 raste të reja me COVID-19.

Prej rasteve të reja 44 janë në Shkup, Kumanovë 21, Dibër 1, Shtip 18, Tetovë 24, Strugë 21, Veles 1, Manastir 5, Ohër 6, Kavadar 3, Gostivar 23, Kriva Pallankë 1, Koçan1, Probishtip 2, Demir Hisar 1, Makedonski Brod 3, Kërçovë 19, Resnjë 1, Negotinë.

Nga Ministria e Shëndetësisë bëjnë të ditur se kanë humbur jetën edhe tetë pacientë. Një pacient 62-vjeçar nga Shkupi, një pacient nga Manastiri 74 vjet, një nga Kumanova (78), si dhe dy pacientë nga Tetova (61 dhe 76 vjet)