Dritan Abazoviç: Mali i Zi, nuk është Sparta serbe dhe as Shqipëria e madhe

Kreu i koalicionit “Bardh e Zi”, Dritan Abazović, ka dalë në një konferencë imediate për shtyp duke dënuar tensionet mes përkrahësve të Gjukanoviç dhe koalicionit fitues në Mal te Zi. Ai tha se do të kishte kohë për të festuar, për t’u ulur në shtëpi dhe se konfliktet do t’i shkonin për shtat vetëm qeverisë në largim. Më tej Dritan Abazović ka shtuar se nuk kishte kompromise me interesat kombëtare të Malit të Zi. “Mali i Zi nuk do të bëhet as Sparta Serbe as Shqipëria e Madhe,” tha ai. Kreu i koalicionit “Bardh e Zi”, ka shtuar se njerëzit...