Kjo është gjendja e Isa Mustafës pasi u infektua me COVID-19

Isa Mustafa ka patur mbrëmë përkeqësim të gjendjes shëndetësore. Por, kryetari i LDK-së ka kaluar krizën dhe është në gjendje stabile.

Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se Mustafa mbrëmë kishte rritje të tensionit, por që gradualisht gjendja e tij është përmirësuar.

Ish-kryeministri është në shtëpinë e tij me gjendje stabile shëndetësore.

Kujtojmë që Isa Mustafa doli pozitiv dy ditë ma parë në testin e bërë me koronavirus.