Ishujt më të mirë europianë për muaj mjalti

Ishujt tërheqës në Europë ofrojnë një përvojë romantike për një muaj mjalti argëtues, pasi ata përmbajnë gjelbërim dhe plazhe. Më poshtë do të gjeni ishujt më të mirë europianë për muaj mjalti:

Santorini

Santorini në Greqi është i njohur në të gjithë botën për vendin e tij të parë në sondazhin “Best of the Ëorld” dhe u ofron udhëtarëve mundësinë të shikojnë perëndimet e diellit dhe pamje mahnitëse të detit.

Në ishull, një vizitë në Ambrosia Restaurant është një vend i shkëlqyeshëm për ngrënie të shkëlqyeshme për të shijuar shijet greke, eUropiane ose ushqimet e detit.

Në Santorini, shkoni për një shëtitje romantike nga Caldera në Fira dhe shijoni një turne ecjeje, perëndimi të diellit ose not me partnerin tuaj.

Santorini mund të arrihet nga Aeroporti i Athinës duke marrë një traget nga Pireu ose porti Ravenna, është një nga ishujt më të mirë në Evropë për muaj mjalti për shkak të klimës së tij të butë gjatë gjithë vitit.

Kanarie

Duke qenë më i madhi ndër ishujt Kanarie në Spanjë, Tenerife është padyshim një nga ishujt më të mirë në Europë për muajin e mjaltit për shkak të klimës së butë gjatë gjithë vitit, mjedisit natyror dhe infrastrukturës moderne për turistët.

Në Tenerife, pushoni në prehrin e natyrës, shkoni në plazh me partnerin tuaj, bëni pazar ose ecni në qytetin e vjetër me kalldrëm.

E arritshme nga deti ose ajri, Tenerife është një nga ishujt më romantikë në Europë.

Capri

Kërkimi juaj për ishujt më të mirë në Europë për muajin e mjaltit do të përfundojë në momentin kur të hasni në ishullin Capri në Itali. Nuk është vetëm një nga ishujt më piktoresk, por edhe ishulli më i vizituar në Itali. Ky ishull ka hijeshinë e përsosur mistike për t’ju ndihmuar t’i afroheni natyrës në udhëtimin tuaj për muajin e mjaltit në Europë. Koha më e mirë për të vizituar Italinë është prilli, fillimi i majit ose tetori, kur deti është mjaft i ngrohtë për not.

Ky ishull luksoz dhe madhështor ka qenë një burim frymëzimi për poetët, dashamirët dhe udhëtarët për shekuj me radhë.

Në Capri, të vizitosh shpellën e famshme Blue Grotto, far Punta Carina, plazhin Piazzetta, kullën e kambanës, ecjen në Arco Naturale etj janë disa nga gjërat që mund të bësh në Itali.

Capodichino në Napoli është aeroporti më i afërt, nga ku mund të arrini në ishull ose me varkë ose me helikopter.