Habit avokati: Ky është mashtrim, asnjë shqiptar nuk ka vdekur nga COVID-19

“Është mashtrim, po ju them qytetarëve të tjerë që është mashtrim...” Avokati Zaçe Islami foli në lidhje me masat e ndërmarra nga qeveria në kuadër të parandalimit të përhapjes së COVID-19.

Avokati në një intervistë për Fax News i cilësoi këto masa antinjerëzore, ndërkohë që theksoi se në Shqipëri nuk ka asnjë të vdèkur nga COVID-19.

Sipas Islamit gjithë kjo situatë po krijohet vetëm që të shitet vaksina anti-COVID, duke shtuar se është një vaksinë për të shuar popullsinë dhe për të vendosur mikroçipe.

Avokati po ashtu paralajmëroi kryeministrin Edi Rama dhe mjekun Pëllumb Pipero se do të mbajnë përgjegjësi për masat e ndërmarra nga popullit shqiptar, ku sipas tij e kanë terrorizuar.

“Është mashtrim, po ju them qytetarëve të tjerë që është mashtrim. Gjetën një arsye për të thënë ky është një virus vdèkje-prurës.

Sa veta kanë vdèkur në Shqipëri nga kjo sëmundje? Pse nuk na kanë thënë secili nga këto qytetarë shqiptarë ka vdèkur nga COVID-19, asnjë nuk ka vdèkur.

Vaksina është për vendosur mikorçipe në organizmin e njeriut. E kanë planifikuar me kohë që do ta shpikin vaksinë, që me anë të vaksinës do të zhdukin popullsinë. Bill Gates ka thënë se duhet të reduktohet 50% e popullsisë botërore. Është në funksion të uljes së numrit të popullsisë.”- deklaroi avokati.