Plas debati në Kuvend mes Gazment Bardhit dhe kryeministrit Rama: Nuk jam Paloka unë, ore më lër të flas, kush është ky more?

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ditën e sotme ka folur në lidhje me buxhetin e vitit 2022, por kjo çështje ka ngallur reagime dhe debate të shumta mes mazhorancës dhe opozitës. Rama ka shpërthyer me tone të forta ndaj sekretarit të Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi.

Diskutimi:

Rama: Mëso të lexosh o Basha mos shko pas balonave sepse nuk kupton çfarë flet 6.3 mi9lionë dollarë janë në buxhetin e energjisë dhe infrastrukturës. Mëso ta lexosh buxhetin para se të recitosh. E dyta the këtu nuk ka vajtur 50 miliard ,me arithmetikën tënde ashtu u nis rruga e kombit 33.6 miliard dhe nuk lëvizs dhe nuk shtohet. Të gjitha situacionet nuk janë si tenderat që bëje ti bashkë me PD, në një xhorbë keni ngrinë dhe keni gatuar, i fillonit rrugët me një fond dhe i conit me 3-4 fishin. Rruga e arbrit për buxhetin e shtetit ka kushtuar 33.6 miliard

Përse ndërhyn nuk të kam ndërhyrë kur po shaje. Nuk jam Edi Paloka unë, për cfarë ndërhyn (I drejtohet Gazment Bardhit).
Rrugët me terndera juaj nisnin me një shumë “X” dhe më pas përfundonin 3-4 fish më shumë.

(Rama ndërpritet sërish nga Gazment Bardhi)

Rama: Ore çfarë bën ky, më lër të flas. Nuk mund të them gjëra që të pëlqejnë tyre. Ka mundësi të mbaroj fjalën unë. Keni dalë me formulën e re që ne s’kemi bërë baltën, sepse ju s’keni qenë aty. Cfarë është ky more që më ndërpret. A ka mundësi të mbash qetësi, Lulzim vendos rregull.