Tom Doshi zyrtarisht kandidat për deputet pas miratimit të listës nga KQZ, reagon menjëherë ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Menjëherë pasi Komisioni Qendror i Zgjedhjeve miraton listën e kandidatëve për deputet dhe i dha dritën jeshile Tom Doshi të garojë për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, ka reaguar edhe ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim.

Kim përmes një postimi ka njoftuar se është takuar me Yuri Kim kreu i SPAK, Arben Krajën.

‘Takim i mirë sot me shefin e SPAK-ut Arben Kraja. SPAK po jep goditje kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit: 588 çështje të ndjekura penalisht; 70 € + milion në asete të konfiskuara; U hetuan 748 persona, nga të cilët 288 të arrestuar & 114 të dënuar deri më tani. Reforma në Drejtësi po jep rezultate’, shkruan Kim.