Publikohet harta e ndarjes së Kosovës, profesori zbulon edhe një arsye pse u formua qeveri tjetër (FOTO)

Profesori universitar, Enver Bytyçi përmes një postimi në facebok ka bërë publike një hartë e cila tregon një ndarje të Kosovës, transmeton “Bota sot”. Sipas Bytyçit kjo ndarje ka qenë edhe arsyeja e rrëzimit të qeverisë Kurti dhe formimi i qeverisë Hoti. “Kjo hartë është dëshmia e arsyes pse ra një qeveri dhe pse u formua një qeveri tjetër!”, ka shkruar Bytyçi. Por ja cila pritet të jetë marrëveshja e shumëpërfolur: DISA NGA PIKAT KYÇE TË DRAFT MARRËVESHJES SË PROPOZUAR TË “TRAKTATIT TË MIQËSISË DHE FQINJËSISË SË MIRË” NDËRMJET SERBISË DHE KOSOVËS. Palët kanë rënë dakord me dokumentin zyrtar prej...