“Po ky President leshi ku është, apo akoma po fle me Kushtetutën nën jastëk?” Ish-kreu i PD-së ‘shigjeton’ Ilir Metën

Situata e tensionuar në veri të Kosovës, pas përplasjeve për targat e njehsuara me Serbinë, ka ngjallur reagime të shuma.

Një reagim ka ardhur edhe nga ish-kryetari i PD-së në Kukës, Ibsen Elezi, i cili ‘shigjeton’ Presidenti Ilir Meta dhe kryeministrin Rama.

Postimi i plotë:

“Kokeministri asnje qendrim zyrtare !

Vellau yt i Open Ballkan ka derguar tanket dhe helikopteret ne kufi me Kosoven, ne çdo moment mund te ndodh nje perplasje ushtarake.

Po ky Presidenti leshit ku eshte, apo fle akoma me kushtetuten nen jastek.

Kur te duket vetja i forte se ke miq te forte jashte dhe s’ke kundershtar brenda, mos harro zotin, e kput zullumin kur trashet.

Nuk e di se qysh por e sigurt eshte se kesh perfundim te hidhur”, shkruan Elezi.