Përplasjet Rama-Kurti, flet Haxhiu: Albini synon bashkimin Kosovë-Shqipëri

Analisti Baton Haxhiu duke folur për raportet mes Kryeministrave Rama dhe Kurti, tha se Albin Kurti synon bashkimin e Shqipërisë me Kosovën, por sikurse e cilësoi ai këtë e bën për qëllime feudale. Në studion e emisionit “Opinion”, Haxhiu tha se Kurti e ka Kosovën trampolinë për të arritur aty ku do. Pjesë nga biseda: Haxhiu: “.Albini e ka garën me të ardhmen, sepse e e vetmja pengesë për të është ky (referuar Ramës)” Fevziu: “Përplasja lidhet me ambicjet e gjithsecilit?” Haxhiu: “Albini e ka Kosovën trampolinë për të arritur aty ku do.” Fevziu: “Kush është ajo që do?” Haxhiu:...