Pas takimit me Albin Kurtin, Rama bën një tjetër lëvizje, ja për ku niset me urgjencë

Kryeministri i vendit, Edi Rama, pas takimit dhe konferencës së përbashkët me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, ka bërë një tjetër lëvizje. Edi Rama i është drejtuar për në selinë e Partisë Demokratike të Kosovës. Rama është pritur nga kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi. Krasniqi është kreu i parë i partive opozitare që takohet me Ramën, në vizitën zyrtare të këtij të fundit në Kosovës pa marrjes së detyrës, në mandatin e tretë qeverisës. Pas Memli Krasniqit, Rama do të zhvillojë takim edhe me krerët e tjerë të partive të opozitës. Kryeministri shoqërohet gjithashtu edhe nga disa ministra të kabinetit...