Nënë e bijë gjenden pa jetë në Tiranë, zbardhen emrat dhe shkaku pse ata i dhanë fund jetës

Policia ka dhënë detaje për humbjen e nënës 56- vjeçare dhe të bijës 30 vjeçe në një banesë në Kombinat të Tiranës.

Pasi kanë hapur derën, kanë gjetur pa shenja jete 56- vjeçaren Zhaneta Josifi, dhe 30- vjeçaren Anisa Josifi Kurse motra e kësaj të fundit, 34- vjeçarja B.J, është dërguar në spital.

Nënë e bijë u gjetën sot pajetë në spital, teksa dyshimet e para janë për vetflijim teksa pritet që të zbardhet dhe shkaku i vërtetë i ngjarjes.

Mësohet se shkak i vetëflijimit ka qenë besimi në një sekt fetar ku ato besonin në ringjalljen pos vdekjes.