Ministrja Spiropali ‘thyen’ rrjetin, publikon videon që i thotë të gjitha: Se mileti po gatitet, se Luli lebetitet (VIDEO)

Ministrja Elisa Spiropali ka ndarë në rrjetet sociale një video e cila po shpërndahet me shpejtësi. Spiropali shfaqet në makinë duke recituar vargjet e Fan Nolit, tekstin e të cilës e ka përshtatur me emrat e politikanëve shqiptarë.

Recitimi i Spiropalit:

“Dhe një zë vëngon nga lumi, na bucet na zgjon nga gjumi, se mileti po gatitet, se Luli lebetiet, se pëlcet kërcet furtuna, fryhet Vjosa derdhet Buna, skuqet Semani dhe Drini, dridhet Sala dhe Liri, se pas vdekjes ndriti jeta dhe kudo gjëmon trumbeta ngrehuni dhe bjeruni, korini dhe shtypini, katundarë dhe punëtorë, që nga Shkodra gjer në Vlorë. Selam nga Fan Noli.”-shprehet Spiropali.

Video:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elisa Spiropali (@elisa.spiropali)