Kryeministri italian e komplimenton për italishten që flet, ja përgjigjja që i jep Rama

Gjatë konferencës së përbashkët për shtyp Kryeminstri Edi Rama edhe dhe homologu i tij italian kanë shkëmbyer batuta mes tyre.

Në nisje të fjalës së tij Draghi ka komplimentuar, kryeministrin Rama për italishten perfekte që flet. Në këtë situatë nk ka munguar edhe përgjigja e Edi Ramës i cili është shprehur se për këtë gjë I detyrohet gjyshes së tij.

Diskutimi:

Draghi: Urime për italishten perfektë.

Rama: Më duhet të falënderoj gjyshen time.