Ishte në plazh me të bijën, Rudina Hajdari tregon ngjarjen e veçantë që i ka ndodhur sot në Durrës (FOTO)

Pas fitores së parë e cila ishte ajo e miratimit nga Kuvendi për hapjen e listave, Rudina Hajdari po shijon disa ditë pushimi. Deputetja përmes një postimi në Facebook ka treguar historinë prekëse të një zonje që ka takuar sot në plazhin e Durrësit. Postimi i plotë: “Teksa po shëtisnin sot në plazhin e Durrësit me Sihanën, një zonjë na ndalon dhe kërkon ti falë një balonë Sihanës. Hate Simoni është një grua e fortë. Prej 20 vitesh del me karrocën e saj mbushur me lodra dhe mundohet të ushqejë familjen me ndershmëri. Sakrificat e saj iu shpërblyen ditën që...