Ish-deputetja Liljana Elmazi: “Non grata” e Berishës, vendim skuthi i Blinken, Biden s’do e kishte lejuar po ta kishin njoftuar

Ish-deputetja demokrate Liljana Elmazi Billa, e ka quajtur skuth, të turpshëm dhe të marrë në fshehtësi vendimin e Antony Blinken, për të shpallur “non grata” ish-kryeministrin Sali Berisha.

Foto e bardhe

Sipas saj, nëse Presidenti amerikan Joe Biden, do të ishte njoftuar, ai nuk do ta kishte lejuar kurrë shpalljen “non grata” të një personaliteti shteti e kombi si Berisha.

Ajo foto shpreh shume: i shkuam dr Berishes ne zyre ku i shprehem mbeshtetjen tone pas vendimit idiotesk te Lulit per perjashtimin nga grupi, (mbeshtetjen per dr e shprehem edhye ne viziten e meparshme qe ne 22 Maj , pas nje vendimi personal, te gabuar , te lobuar nga Sorros e te turpshem e te marre ne fshehtesi, nga Blinken! Vete Presidenti Buden e ka qeuajtur te tille. Vetem skuthi se per nje personalitet shteti e kombi su Berisha, te pakten te njoftonte Presidentin i cili, me bindje te olote e them , sdo e lejonte kurre, Shume shpejt , Buden do e ndreqe gabimin personal te sekretarit te tij”, shkruan ish-deputetja.