Media serbe pas takimit me Kurtin: Rama na sulmoi nga Prishtina

Mediat serbe kanë komentuar të gjitha detajet e takimit të zhvilluar ditën e sotme mes Kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama dhe Kryeministrit të Kosovës Albin Kurti.

Sipas B92, Rama qartazi sulmoi Serbinë fill pas takimit me Kurtin.

Në median serbe shkruhet gjithashtu se Rama akuzoi Serbinë për manovra teatrale luftarake e të tjera akte.

Kujtojmë se kjo vizitë e kryeministrit Rama vjen fill një javë pas nisjes së tensioneve në Veri të Kosovës. Në fjalën e tij Rama e ka mbështetur Prishtinën teksa nuk ka hedhur poshtë as nisëm e “Open Balkan”.