Covid-19 në Shqipëri, Manastirliu u drejtohet sërish qytetarëve: Ja çfarë duhet të bëjë secili prej nesh

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë një tjetër thirrje për lidhur me situatën e Covid në Shqipëri. “Shmangni vendet me grumbullime, ambientet e mbyllura dhe bashkëbisedimet në distancë të afërt”, – shkruan Manastirliu në postimin e saj.

Postimi i Manastirliut:

“#COVID19

Secili prej nesh e ka në dorë të kufizojë përhapjen e koronavirusit të rrezikshëm.

❌ Shmangni vendet me grumbullime, ambientet e mbyllura dhe bashkëbisedimet në distancë të afërt.

Vendose maskën

#RuajVeten #RuajTëTjerët” – shkruan Manastirliu.