A je i gatshëm t’i nënshtrohesh Vettingut? Taulant Balla jep deklaratën e papritur

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla në një prononcim për mediat komentoi sot propozimin e PD-së për vetting në politikë.

I pyetur nëse ai dhe familja e tij a janë të gatshëm që t’i nënshtrohen vettingut, Balla dha një përgjigje diplomatike.

Reagimi i Ballës:

“Jemi 100 përqind të gatshëm për cdo gjë që propozohet. Do të ishte jo etike të jepja një përgjigje pa u njohur plotësisht me rregulloren”, tha Balla.