Tensionet në veri të Kosovës, reagon Grenell: Manipulim i disa politikanëve në Prishtinë, Biden të mos heshtë

Ish-i Dërguari i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka reaguar lidhur me aksionin e ndodhur sot në Mitrovicën e Veriut. “Marrëveshja e Brukselit është e qartë dhe duhet të ndiqet – kjo është shkelje e saj”. “Manipulimet politike nga disa në Prishtinë, para zgjedhjeve lokale të së dielës duhet ndaluar. Kjo është e rrezikshme dhe e pamatur”, është shprehur Grenell “Joe Biden nuk duhet të heshtë në këtë situatë”, përfundon deklarata e Grenell.