Spartak Ngjela: Berisha është tmerruar nga amerikanët, dosja që ka SHBA për të do sjellë fundin e tij

Avokat Spartak Ngjela ka komentuar zhvillimet brenda Partisë Demokratike, ndërsa ka shpërthyer në sulme dhe akuza të forta në adresë të ish-kryeministrit Sali Berisha. Teksa ishte i ftuar në një studio televizive, avokat Ngjela i cilësoi ditën e djeshme takimet e ish-kryeministrit Berisha nëpër qytetet e ndryshme të Shqipërisë si antikombëtare. Sipas Ngjelës, kreu i PD, Lulzim Basha në fund do të dalë i fituar nga kjo betejë, pasi ka mbështetjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Madje, avokati deklaroi se kryedemokrati do të forcohet në arenën ndërkombëtare, por edhe në Shqipëri dhe kjo do të ndikojë në dobësimin e...