Shqipëria po përballet me ‘boom’ rastesh me Covid-19, Manastirliu jep lajmin e mirë nga Infektivi (VIDEO)

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se në spitalin Ifektiv kanë mbërritur respiratorë të rinj për t’i ardhur në ndihmë mbërritur respiratorë të rinj.

Postimi i Manastirliut:

“Nga spitali infektiv ku kanë mbërritur respiratorë të rinj, një tjetër mbështetje e rëndësishme për fuqizimin e kapaciteteve të terapisë intensive për përballimin e situatës së shkaktuar nga COVID19.

Me zinxhirin e solidaritet, #bashkë, për të ndërprerë zinxhirin e transmetimit të #COVID19, me punën e madhe të mjekëve dhe VETËM me ndihmën e çdo qytetari!

#RuaniShëndetin”, shkruan ministrja.

VIDEO: