Shqipëria kaloi limitin e personave aktivë, Mali i Zi mbyll kufirin

Mali i Zi ka vendosur mbylljen e kufirit me Shqipërinë, pas rritjes së numrit të rasteve pozitive me COVID-19. Lajmin e bën të ditur Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme, që njofton se ky vendim i shtetit fqinj ka ardhur pasi Shqipëria ka kaluar numrin limit prej 700 personash aktivë. Kujtojmë se në vendin tonë janë aktualisht 722 persona aktivë me COVID19. Njoftimi i plotë i Ministrisë Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se Njësia Operacionale e Krizës së Qeverisë së Malit të Zi ka vendosur sot të rishikojë listën e vendeve që do të lejohen të...