Rritja e rasteve me Covid-19 në Shqipëri, Manastirliu jep mesazhin e fuqishëm për qytetarët (VIDEO)

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliut u ka bërë thirrje qytetarëve të rrisin përgjegjësinë individuale për të kufizuar përhapjen e virusit të rrezikshëm.

Mesazhi i Manastirliut:

Përhapja e #COVID19 mund të frenohet vetëm me kujdes çdo ditë, duke respektuar rregullat. Është koha për përgjegjësi individuale, ku secili mund të bëjë pjesën e tij për të kufizuar përhapjen e virusit të rrezikshëm.

Ruani distancën dhe kurdo kur kjo nuk është e mundur, mbani maskë!

#RuaniShëndetin” – shkruan Manastirliu.

VIDEO: