Rama zbulon detaje nga takimi me Borell, tregon shtetin që ka marrë ‘peng’ Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama ka takuar Përfaqësuesin e Bashkimit Europian për Politikën e Jashtme Josep Borell. Rama zbulon se në fokus të bisedës ishte procesi i integrimit, ritmi i reformave dhe mbajtja e samitit të ardhshëm të vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Postimi i Ramës:

“Abu Dhabi – Takimi me Josep Borrell, kryediplomatin e BE- së dhe ndërmjetësuesin e bisedimeve Kosovë-Serbi, me të cilin folëm për Samitin e javës së ardhshme mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor, për panoramën e situatës në rajon, si edhe për konfliktin e hapur nga Bullgaria me Maqedoninë e Veriut, ku është marrë peng edhe Shqipëria.”-shprehet Rama.