Pse ish-presidenti argjentinas Carlos Menem u varros në varreza muslimane me kumte Kur’anore

Ish-presidenti argjentinas Carlos Saul Menem ndërroi jetë të dielën dhe kreu aktual i këtij shteti, Alberto Fernandez, deklaroi tre ditë zie kombëtare.

“Megjithëse për ne ishte katolik, ai do të prehet i qetë në një varrezë muslimane, pranë vëllait tim,” tha vajza e Menemit, Sulemita më parë.

Djali i tij Carolos Menem Jr. vdiq në një përplasje helikopteri në 1995.

Shiko tv shqip live