Nga Vetëvendosje: E mirëpresim ardhjen e Vjosa Osmanit në VV

Vjosa Osmani sot është shkarkuar nga të gjitha pozitat e LDK-së nga Këshilli i Përgjithshëm i kësaj partie. Vet Osmani ka reaguar duke i paralajmëruar “diferencuesit” se do të takohen në zgjedhje prapë.

Raportet e mira të Osmanit me Kurtin dhe zyrtarët e tjerë të kësaj partie, kanë bërë që aktivistët e LVV-së ta ftojnë Osmanin në partinë e tyre.

Vlerson Hasani, aktivisti i VV-së që u sulmua nga truprojat e Thaçi, ka shkruar në grupin #mekryeministrin se Vjosa është e mirëseardhur në VV.