Lajmi i bujshëm i dasmës, reagon për herë të parë Grida Duma

Ish-deputetja demokrate, Grida Duma ka komentuar lajmin e eurobondit që mori qeveria Rama. Sipas saj, kjo qeveri ka marrë tre eurobonde, si asnjë tjetër. “Nuk ka ndodhur ndonjëherë që të merren 1.15 miliardë euro borxh, tre eurobonde, që nuk kanë shkuar në sektoret e zhvillimet,” tha ajo. Duke folur për Reformën Zgjedhore, Duma tha se PD u angazhua për të plotësuar një nga 15 kushtet e Bundestagut gjerman, për të cilat tha se kanë ardhur si rezultat i sakrificave të opozitës. E pyetur për sistemin zgjedhor dhe listat e hapura, të cilat i ka mbrojtur, Duma tha se shqetësimi i...