“Lajm i keq”, Kreshnik Spahiu bën publik vendimin e papritur për Shqipërinë

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi Kreshnik Spahiu përmes një postimi në rrjetet sociale ka dhënë një lajm të keq për Shqipërinë.

Teksa BE ka deklaruar se do të hapë kufijtë në 1 korrik, pas mbylljes në kuadër të masave të marra në kuadër të luftës kundër koronavirusit, Spahiu shkruan se kufijtë nuk do të hapen për Shqipërinë.

Lajm i keq: BE mbyll kufijtë me Shqipërinë dhe 160 shtete deri në 31 gusht”, – shkruan Spahiu.