Fituesit e edicionit të 19-të në ‘Netët e Klipit Shqiptar’, Beatrix Ramosaj rrëmben çmimin kryesor dhe atë të publikut

Mbrëmë (e shtunë) në Ulqin është mbajtur nata gala e ndarjes së çmimeve të edicionit të 19-të në “Netët e Klipit Shqiptar”.

Evenimenti mblodhi yje të shumtë shqiptarë dhe u ndanë një sërë çmimesh të rëndësishme.

Këngëtarja shqiptare, Beatrix Ramosaj, edhe këtë herë arriti të rrëmbejë dy çmime për këngën “By My Side”.

Ajo mori çmimin e publikut ndonëse ishte në konkurrencë me Elgit Dodën, Semi Jaupajn dhe Elita 5.

“Klipi më i mirë në të gjithë komponentët”, gjithashtu ishte fituese ish-banorja e Big Brother VIP.

Më poshtë ua sjellim të gjitha çmimet në edicionin e 19-të të “Netët e Klipit Shqiptar”:
KLIPI MË I MIRË ALTERNATIV – Lamtumire – Tiri Gjoci

GRAFIKA MË E MIRË – Perjete – Hana Cakuli

KLIPI MË I MIRË ROCK – Invicttus – Adhurim Demiri

DUETI MË I MIRË – A Mjaftojme – Gent Disha Ft. Ketjona Pecnikaj

KLIPI MË I MIRË I MUZIKËS QYTETARE – Mangava Tut – Evi Reci

KLIPI MË I MIRË I POPFOLK – Pse – Leonora Poloska

IMAZHI MË I MIRË NE KLIP – Tik Tak – Young Zerka

INTERPRETUESI MË I MIRË – Dinasty – Stine

INTERPRETUESJA MË E MIRË – Ma e mira – Sheila Haxhiraj

CMIMI I MEDIAS Love Letter – Alban Ramosaj

FABULA ME E MIRE Lamtumire – Elita 5

ÇMIMI I PUBLIKUT By My Side – Beatrix Ramosaj

ÇMIMI DELIART Ty – Berkan Beka

BEST GROUP ALAR BAND

ÇMIMI KARRIERËS Lament for Ukraine – Mentor Haziri, Dave Mccune

DEBUTUESI MË I MIRË Bisha – Kapo

MONTAZHI MË I MIRË A Mjaftojme – Gent Disha Ft. Ketjona Pecnikaj

ÇMIMI SPECIAL I JURISË Ami – Luar Arani x Mixey

KAMERA MË E MIRË Pikture – Gent Fatali x Fifi

VIDEOKLIPI MË I MIRË URBAN Vetun – Blerando

REGJIA MË E MIRË Ne te zenca – Aurela Gaçe | Regjia – Delinda Disha

PRODUKSIONI MË I MIRË Hero – 2 FARM | Produksioni – 2 FARM