Deklarata e Boltonit e zbuloi arsyen e vërtetë se pse u krijua Qeveria Hoti

Pasi ish-Këshilltari për Siguri Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, John Bolton, ka treguar se nuk ishte ideja e tij për shkëmbimi territorial.

Ka reaguar ish zëvendëskryeministri i Kosovës, Haki Abazi, i cili në postimin e tij në Facebook ka ironizuar ata të cilët e quanin Qeverinë Kurti “antiamerikan”.

Postimi i plotë:

“Bolton është “antiamerikan” që tregoi të vërtetën për ndarjen e Kosovës dhe marrëveshjen Thaçi- Vuçic. Edhe çka tjetër duhet të vërtetojë pse ju desht kjo qeveri Koti?”