Covid-19! Manastirliu publikon pamjet pa koment nga Infektivi dhe lëshon thirrjen e fuqishme

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar pamjet pa koment nga ambientet e brendshme të spitalit Infektiv në QSUT.

Pamjet brenda spitalit janë vërtet rrëqethëse ku shikon se si shumë pacientë po luftojnë me vdekjen, si pasojë e infektimit nga virusi Covid-19.

Në videon e publikuar, Manastirliu bën thirrje:

“SPITALI INFEKTIV PA KOMENT!

‼️Lutemi #VendoseniMaskën Mos rrezikoni jetën tuaj dhe të njerëzve tuaj më të dashur!” – ka shkruar ministrja.

VIDEO: