Berisha paralajmëron “furtunë” protestash: Nuk i keni parë ndonjëherë

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha, ka paralajmëruar një valë të re protestash në vend, që sipas tij do të jenë protesta mbarëpopullore që nuk janë parë ndonjëherë në historinë e pluralizmit në Shqipëri.

Berisha argumenton një sërë faktorësh që sipas tij, janë arsye të forta për çdo qytetar të dalë në protestë.

“Avokatin e Bashës tani po e bën avokati i Edi Ramës, Baton Stanishiçi. Rama ka shkatërruar ekonominë kombëtare dhe tani rri e flet për satelitë. Ne do të organizojmë protestat më të mëdha që janë parë ndonjëherë në kohën e pluralizmit”, u shpreh Berisha.