Veliaj kërkon edhe një mandat të tretë në Tiranë ditën e Kongresit të PS

Kryebashkiaku Erion Veliaj kërkon edhe një mandate të tretë në krye të Tiranës. Ai tha sot se do të donte të vijonte drejtimin e Tiranës duke shpehur kështu kandidaturën për të qenë emri i PS në zgjedhjet e ardhshme lokale.

Pyetje: Meqenëse është edhe një ndezje motorësh për zgjedhjet vendore të 2023, a do të kemi një kandidaturë tjetër, një përpjekje tjetër për të kërkuar ju votën e qytetarëve të Tiranës për të qenë në krye të Bashkisë?

Ne duam të vazhdojmë progresin në Tiranë. Ky vit është special, Tirana është kryeqyteti evropian i rinisë dhe do doja që përveç këtij viti special ne të ishim kryeqyteti evropian i diçkaje çdo vit, kështu që duam ta vazhdojmë deri në fund këtë projekt”, tha Veliaj në një intervistë për Klan News.

Deklarata e Veliajt u bë për një mandat të tretë u bë ditën e Kongresit të PS-së. /abcnews.al