A e keni takuar Saimir Tahirin në burg? Kryeministri Rama “shtang” Blendi Fevziun me përgjigjen e tij

“Nuk kam asnjë arsye të takojë një të burgosur”. Kjo ishte përgjigja që kryeministri Edi Rama dha kur u pyet nëse është takuar në burg me ish-ministrin Saimir Tahiri. Në emisionin “Opinion” Rama u shpreh se kjo nuk është një pyetje serioze, por megjithatë ai la të kuptohet se nuk e ka takuar. Pyetje: E keni takuar Tahirin në burg? Rama: Mendoj që këto janë çështje serioze dhe nuk janë pyetje që i bëhen një kryeministri nga studioja, por megjithatë… Pyetje: Gjest njerëzor mund të ishte Rama: Nuk kam arsye pse të vizitojë asnjë të burgosur, sepse kjo është një...