Zonja e Parë e Japonisë e lë pa fjalë, Trump e ofendon rëndë (FOTO)

Në një intervistë të botuar kohët e fundit me Neë York Times, Donald Trump theksoi se kishte kaluar disa orë tepër të vështira me Zonjën e Parë të Japonisë Akie Abe.

Trump foli për një darkë në takimin e G20 të këtij viti në Hamburg, ku ai ishte ulur pranë zonjës Abe, përcjell albeu.com.

“Pra, isha ulur pranë gruas së kryeministrit Abe, për të cilin unë mendoj se është një djalë i tmerrshëm, dhe ajo është një grua e frikshme, dhe nuk flet anglisht”, shprehet Trump.

Natyrisht nuk mund të dimë me siguri nëse ajo me dashje nuk i ka kthyer përgjigjet Presidentit të SHBA-ve dhe ka lënë pas dore bisedën me të duke i lënë të kuptohej nga ana e prisidentit se nuk fliste mirë anglisht.

E pra ndoshta Akie Abe ka luajtur dhe ka luajtur mirë! /albeu

Reply