Tigri sulmon rojen e kopshtit duke i hipur sipër, si arrin te shpëtojë roja! (Foto)

Një tigër siberian ka sulmuar një roje të kopshtit zoologjik në Rusi, në sy të vizitorëve.

Tigri, i quajtur Typhoon, doli nga kafazi pasi aksidentalisht dera e saj ishte mbetur e hapur përderisa i kishin dërguar ushqim.

Por, jeta e saj u shpëtua, pasi vizitorët e tronditur bërtitën dhe hodhën gurë në drejtim të tigrit, derisa ai u largua

Madje disa meshkujt ngritën një tavolinë dhe karrige nga kafeneja aty pranë, duke e hedhur mbi gardh në mënyrë që roja të mund të shpëtonte.

Tags:,

Reply