Shpërthimi pranë xhamisë në Egjipt, shkon në 115 numri i viktimave

Raportohet se 75 persona janë plagosur në një shpërthim në afërsi të një xhamie në qytetin Arish në Egjipt

Agjencia zyrtare e lajmeve e Egjiptit njoftoi se 115 persona kanë humbur jetën dhe 75 janë plagosur si pasojë e shpërthimit në afërsi të xhamisë Ravza në qytetin Arish në Egjipt, transmeton AA

Numri i viktimave vazhdon të shkojë në rritje. Nuk dihen akoma shkaqet e këtij shpërthimi.

Reply