Piloti “vizaton” bredhin e Vitit të Ri në ajër me precizitet të mahnitshëm (FOTO)

Një pilot i “Airbus” ka kryer një fluturim shumë festiv mbi Gjermaninë, duke vizatuar në qiell një bredh të përsorur të Vitit të Ri.

Aftësitë e pilotëve të testimit janë shumë të mahnitshme, megjithatë viztamimi që kreu piloti mund të ngjajë si “kokëdhembje” për shumë të tjerë, për shkak të rrotullimeve të shumta, shkruan “Rt”, transmeton portali arbresh.info

Fluturimi AIB232E ishte një fluturim testimi i A380. Ai u largua nga Hamburgu dhe u drejtua në jug të Këlnit, Frankfurtit dhe Shtutgartit përpara se të kthehej në Hamburg./arbresh.info

Reply