Italiani futet në kafe dhe shan shqiptarët, mirditori ngrihet në këmbë dhe e bën ti “përtypë” fjalët e veta

Shqiptarëve shpesh u drejtohet gishti kur janë në vende të huaja, pasi fama e keqe e marrë nga disa individë na përndjek kudo.

Një rast i ngjashëm ka ndodhur rreth orës 03:15 të mëngjesit të ditës së sotme, i rrëfyer nga disa shqiptarë.

Ata rrëfejnë për JOQ.al se një polic italian kishte hyrë për kontroll në një kafe në Romë, Itali dhe kishte filluar të nxirrte urrejtjen që kishte për shqiptarët.

Kjo situatë nuk ka zgjatur shumë kur njëri prej tyre është ngritur nga karrigia dhe i ka treguar domethënien e fjalës respekt.

Djali që ka dëshmuar ngjarjen ka rrëfyer për JOQ:

Pershendetje JOQ, nje djalosh 21-vjeçar nga Mirdita qe quhet S…. Gj…, ka rrahur rreth orës 3 te mëngjesit nje karabinjer sepse e degjon duke share shqiptaret.

Erdhi kontroll se aty rrim shum shqiptar dhe po shante do ju rraf do ju largoj nga Italia, albanezi me zot te keq.

Djali futet ne nje kafe edhe degjon karabinjerin qe shau dhe kercenonte shqiptaret ky u qu ne kembe e shau e goditi edhe e gaditi direkt. Ne u larguam se nk kishim letra.

Un kam qen aty kur ka filluar sapo esht goditur karabinjeri nga djali jan largur te gjith thjesht kan ardhur perforcime nga policia te tj jan larguar.

Reply