Fuenlabrada i shkakton Realit surprizën e madhe, ja rezultati në ‘Bernabeu’ (VIDEO)

Skuadra e Real Madridit ka kaluar në raundin tjetër të Copa del Rey, pas barazimit 2-2 me modestët e Fuenlabrada.

Reali kalon me rezultat të përgjithshëm 4-2, pasi në ndeshjen e parë kishte fituar 0-2.

Golat për vendësit i shënoi sulmuesi spanjoll Mayoral, ndërsa për mysafirët Milla dhe Portilla.

Në këtë ndeshje luajtën edhe Keylor Navas, Mateo Kovacic dhe Gareth Bale, të tre të kthyer nga dëmtimi.