Arjan Çani tregon profesionin që të kishte po të mos ishte gazetar

Arian Çani është një nga gazetarët më të përfolur në televizionet shqiptare.

Emisioni i tij “Zonë e lirë” transmetohet prej 15 vitesh në ekran dhe ngjall gjithmonë debate e polemika.

Mbrëmjen e djeshme gjatë një bisede me këngëtaren Blerina Brraka, moderatori rrëfeu se çfarë profesioni mund të kishtë pasur nëse nuk do t’i kishte hyrë rrugës së gazetarisë. Edhe pse shumë larg profesionit aktual, Çani tregoi se mund të ishte bërë flautist.-shkruan Xing.al.

“Unë mund të isha bërë flautist. Më çuan në flaut, më thoshin se kisha vesh muzike”- tha moderatori duke treguar se kishte një marrëdhënie të veçantë me këtë instrument

Reply